Pobyt Irlandczyków w ramach programu Erasmus +

W ramach projektu Erasmus+  ?Mallow College of Further Education Erasmus Programme? w poniedziałek (05.02.2018) zawitała do nas grupa  30 uczniów Mallow College w Irlandii wraz z opiekunami. Jak na Polskę przystało, przywitaliśmy ich tradycyjnym mrozem i śniegiem.

Nasi goście mają okazję pierwszy raz gościć w Polsce. I tu się zaczyna ich przygoda? pt:?mój pierwszy raz?. Większość uczestników programu miała okazję po raz pierwszy lecieć samolotem, niektórzy pierwszy raz widzieli śnieg, doznania dotykowo- smakowe były nie do opisania. O ich pierwszych razach będzie jeszcze poniżej.

Dla naszych gości oprócz planowej realizacji staży u pracodawców zaplanowaliśmy intensywny czas:

Poniedziałek: Grupa została zakwaterowana. Daliśmy i w ten dzień wytchnienie?mieli nabierać sił na pozostałe dni.

Wtorek: Zgodnie z programem grupa pojawiła się w naszej szkole. Oficjalne przywitanie i okazja na zwiedzanie?od tak zwanej kuchni. W związku z tym, że był to czas ferii a szkoła była prawie pusta?.można było zajrzeć w każdy jej zakamarek. Ogrom naszej szkoły przełożył się na wielkość ich oczu. Popołudniu przyszedł czas na kawałek naszego miasta. Jego część centralną jak i tą zieloną. W zasadzie w tym okresie, białą i zamarzniętą. Pogoria. Chodzenie po lodzie a w zasadzie ślizganie przyniosło wiele uśmiechu.

Środa: Czas na trochę naszej historii. Wycieczka do Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau. Czas zadumy i rozmyśleń.

Czwartek: Tłusty Czwartek. Potrafimy zadziwić Irlandczyków?czym? dwunastoma pączkami za mniej niż 1 euro J W ten dzień na naszych gości czekało nie łatwe zadanie. Kurs języka polskiego. I oto pojawiło się widmo naszych ?dż?, ?cz?, ?ż?. Ciekawe jak długo będą śnili o tym jak łamią swój język na naszym? Dla rozluźnienia szczęki i umysłu postanowiliśmy zabrać naszych gości na mecz hokeja? i oto znów ich ?pierwszy raz?. Kibicowanie szło im dużo lepiej niż wymawianie ?dż?. Po meczu znaleźliśmy czas na spacer po Katowicach.

Piątek: Nasza duma. Kraków. Zwiedzanie Wawelu, Zamku Królewskiego, Sukiennic i innych ciekawych krakowskich miejsc. Cały dzień chodzenia, oglądania, przeżywania, zachwycania się i podziwiania.

Sobota i niedziela: To czas wolny dla uczestników programów. Ale okazało się, że grupie tak się podoba i tak dobrze im u nas, że postanowili w dużej części uczestników wybrać się do osolonej Wieliczki.

Podsumowując pierwszy tydzień: Nasi goście są zabawni i maja duże poczucie humoru. Czas spędzony z nimi jest naprawdę bardzo przyjemny i uśmiechnięty. Zaskakują nas codziennie swoja otwartością i ich ?Irish time?.

 

IMG 20180212 120658
Aperture: 2
Camera: ALE-L21
Iso: 100
Orientation: 1
« z 19 »

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *