Finał akcji charytatywnej na rzecz hospicjum

17 stycznia o godzinie 17.30 w sosnowieckiej ?Muzie?  przy ulicy Warszawskiej 2 odbył się finał akcji charytatywnej  na rzecz Hospicjum  im. Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu organizowanej przez Fundację Szkolną Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej  i  V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej .   Przy pełnej sali  aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego ?Prima Sort? z V LO  wystawili komedię Izabeli Degórskiej ? Mąż zmarł, ale już mu lepiej? ,wyreżyserowaną przez  Panią Ewę Pawik  w obsadzie : Olga Matuszek jako Zofia Stachurska, Gabriel Czyż jako Leon Stachurski oraz: Agnieszka Sitko, Karolina Dej, Marta Czajkowska, Maciej Kokot, Mateusz Kołton, Karolina Cieśla, Alicja Witkoś, Marta Matusiak, Zuzanna Bogudziun, Michał Siwiec, Aleksandra Papaj, Dominika Solmińska, Liliana Jagiełło, Konrad Tułak.
Współpraca oświetleniowa: Katarzyna Czekaj.
Spektakl  został bardzo życzliwie  przyjęty przez widzów, którzy podkreślali profesjonalizm gry młodych aktorów , wysiłek reżyserski , a nade wszystko ,że był to wieczór pełen dobrej zabawy. I choć  śmialiśmy się sami z siebie , bo jak uprzedzali wykonawcy -?Mąż zmarł, ale już mu lepiej? to satyra na instytucję małżeństwa, środowisko lekarzy, nauczycieli, świat prasy, radia, telewizji, relacje sąsiedzkie, wreszcie -na każdego z nas, wszystkich razem i każdego z osobna (maski społeczne i grę pozorów)- to śmiech był szczery  ,i co ważne, budzący także  poważne refleksje na temat  jakości życia współczesnego człowieka .

Fundusze zebrane podczas akcji pozwolą na doposażenie nowo powstałego Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia Opiekuńczo -Rehabilitacyjno-Psychologicznego mieszczącego się przy ulicy H. Dobrzańskiego  131  w Sosnowcu prowadzonego przez Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wieczoru : widzom, zespołowi SKT ?Prima Sort? , Pani Ewie Pawik ?reżyserce spektaklu,  uczniom  TZN ? czuwającym nad przebiegiem uroczystości , pracownikom i wolontariuszom Hospicjum , pracownikom Sali Widowiskowo- Koncertowej Muza, Paniom Beacie Szczypce-Brodzińskiej i Agnieszce Matuszek ?inicjatorkom wydarzenia oraz  osobom , które wspierały naszą akcję:

– Pani Izabeli Degórskiej autorce sztuki oraz Agencji Dramatu i Teatru  w Warszawie, którzy wyrazili  zgodę na wystawienie  komedii ,

– Firmie Cromo -Stal- z Katowic finansującej  promocję  akcji,

-Panu  Michałowi Góralowi  Dyrektorowi  Miejskiego Klubu imienia Jana Kiepury w Sosnowcu  goszczącego  nas na scenie ? Muzy?,

– Pani Annie Ornat   Dyrektor  V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi   im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górnicze , Panu  Robertowi  Karlikowi  Dyrektorowi Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górnicze, Panu  Adamowi  Jaroszowi   Prezesowi  Fundacji  Szkolnej Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej wspierających  organizatorów w procedurach, które  pozwoliły  na finał przedsięwzięcia.

Dziękujemy i mamy nadzieję na owocną współpracę w przyszłości.